آشپزی با خرما

آشپزی با خرما


خرما را نه تنها می توان به تنهایی و به عنوان دسر مصرف کرد بلکه خرما در کنار دیگر مواد غذایی می تواند غذایی کامل, مقوی و بسیار خوش طعم باشد. در ادامه با چند نوع غذا و دسر ساده که با خرما درست می شوند آشنا خواهید شد.

-          کمی روغن زیتون را به پنیر خامه ای اضافه کرده و تمام سطح خرمای بدون پوست را با پنیر بپوشانید . خرماهای پنیرزده را با گردو یا پسته خرد شده مخلوط کنید و بعد از غذا و یا به عنوان عصرانه  میل نمایید.

 

-          3 عدد خرما، 2 لیوان شیر سویا، عصاره وانیل طبیعی و کمی از میوه نارگیل را در همزن ریخته و معجون بسیار مقوی و خوشمزه به دست آمده را میل نمایید.

         

-          گوشت خرما را در کره تفت داده ، چند تکه فیله مرغ به آن اضافه کنید و بگذارید به آرامی سرخ شود. پس از 10 دقیقه غذای شما آماده است. این غذا را می توانید همراه با پلو میل کنید.

 

-          آرد و روغن را داخل تابه ریخته و سرخ کنید تا قهوه ای رنگ شود. سپس  خرما، پودر دارچین و کره را اضافه کنید و با هاون خوب به خورد هم داده و سپس سرو کنید.

 

-          سیر و پیاز و کرفس را در روغن سرخ کرده و سپس به آنها آب مرغ، هویج خرد شده کمی فلفل سیاه، کاری، زیره اضافه کنید و بگذارید به مدت یک ساعت بپزد. خرماهای پوست کنده و تکه شده را به سوپتان اضافه کردهٰ، بعد از نیم ساعت از روی گار برداشته در همزن مخلوط کنید. برای سرو این سوپ می توانید از کمی خامه تازه استفاده کنید.

 

-          برای تهیه دسر خرما، 600 گرم ماست، 4 عدد خرما، یک لیوان آب پرتقال، یک عدد موز و مقادیری یخ را در همزن بریزید و مدت 10 دقیقه درفریزر بگذارید.